lesson

KPSS-A

Özet

KPSS A Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’nin A grubu bölümü OSYM tarafından üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile buna denk sayılan fakültelerinden mezun olan adaylar ile İstatistik, Aktüerya gibi A grubu mesleklere başvuru hakkı tanınmış olan adaylar için gerçekleştirilen sınavdır.

Detay

KPSS A Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’nin A grubu bölümü OSYM tarafından üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile buna denk sayılan fakültelerinden mezun olan adaylar ile İstatistik, Aktüerya gibi A grubu mesleklere başvuru hakkı tanınmış olan adaylar için gerçekleştirilen sınavdır. Bu sınavda adaylara; üniversiteden mezun oldukları alanların müfredatında yer alan, alan bilgisi konularından sorular yöneltilmektedir.

2020 KPSS A Grubu sınavına katılacak olan adayların diğer Lisans mezunu kamu personeli adayları gibi 2020 KPSS lisans oturumuna da katılmaları gerekmektedir. Aksi halde adaylar alan bilgisi testlerinden netler elde etseler dahi KPSS A Grubu puan türleri hesaplanmayacaktır.

KPSS A Grubu sınavı, KPSS öğretmenlik oturumları gibi her yıl yapılmaktadır.

Özdil Akademi olarak uzaktan eğitim kadrosuyla KPSS A kadrolarına atanacak adaylara yol arkadaşı olmayı hedeflemekteyiz.

Özdil Akademi Uzaktan Eğitim Ailesi

İletişim
05070439958
05060984215
08503036007
ozdilakademi07@gmail.com